icon +421 2 44 630 402 icon objednavky@inpharm.sk icon Kopčianska 8/A, Vienna Gate, 851 01 Bratislava
icon CZ SK EN
header-foto
Novinky a média
Chráňte Váš organizmus pomocou hotových protilátok

Chráňte Váš organizmus pomocou hotových protilátok

Človek skúmal prírodu oddávna  vďaka čomu vie aj jej dary cielene využiť. Jednou z úžasných a dokonalých látok je materské mlieko. Najdokonalejšie je v prvých 3 dňoch života, kedy obsahuje najviac obranných látok na ochranu novonarodeného života dieťaťa, či mláďaťa. Vďaka týmto cenným látkam je vhodné využiť ho aj v čase zvýšeného výskytu infekčných ochorení.

Prečo je také vzácne prvé mlieko - kolostrum?

Lebo okrem vitamínov, minerálov, stopových prvkov a dôležitých bielkovín pre rast dieťaťa, obsahuje vo väčšom množstve látky, ktoré ho chránia pred infekčnými chorobami.  Sú to protilátky, ktoré dokážu rozpoznať, vychytávať a zneškodniť rôzne vírusy a baktérie, ktoré spôsobujú napr. infekcie dýchacích ciest  a tráviaceho traktu. Ďalšími látkami sú laktoferín a lyzozým, ktoré poškodzujú stenu nebezpečných baktérií ale dokážu im aj odoberať dôležitý prvok - železo, ktoré potrebujú pre svoje rozmnožovanie. Materské mlieko obsahuje aj rastové faktory, ktoré podporujú rast a obnovu tkanív.

Kedy je vhodná pomoc kolostra?

Zjednodušenie by sa dalo povedať, že všade tam, kde potrebujeme podporiť protiinfekčné, protizápalové a hojivé procesy v organizme na úrovni dýchacieho a tráviaceho systému.

Špecifické je pôsobenie kolostra na črevá, kde napomáha udržovať integritu črevnej sliznice, prirodzenú črevnú mikroflóru, správne trávenie a  vstrebávanie živín. Pomáha tiež nastoliť normálnu frekvenciu a tvar stolice. Je všeobecne známe, že stav našich čriev má veľký vplyv na celkový zdravotný stav nášho organizmu.

Unikátne kolostrum s lipozomálnym vstrebávaním

V slovenských lekárňach je dostať novinku - kolostrum s lipozomálnym vstrebávaním pod názvom COLENTER LD®, ktorý zabezpečuje výrazne vyššie vstrebávanie účinných látok do krvi a ich ochranu pri prechode žalúdkom, oproti bežnému kolostru.

Obr. Zdroj inPHARM, výživový doplnok

Neobsahuje laktózu. Ide o prípravok vysokej kvality pripravovaný v mliekarňach v USA a na novom Zélande. Spracováva sa šetrne a obsah účinných látok je garantovaný a kontrolovaný  presnými farmaceutickými metódami. Využite dokonalý recept prírody a výhody modernej technológie pre vaše zdravie.

Čo vhodne dopĺňa účinok kolostra?

Vhodným doplnkom ku kolostru je vitamín C, ktorý zohráva dôležitú úlohu pri podpore imunity a pri protizápalových procesoch. Imunitné bunky ho v priebehu infekcie spotrebovávajú na svoju činnosť v oveľa vyššej miere, preto je dôležité ho práve vtedy dopĺňať rýchlo a efektívne pomocou vitamínu C s lipozomálnym vstrebávaním.

Obr: Zdroj inPHARM, výživový doplnok

Ten totiž dokáže zabezpečiť jeho vysoké vstrebávanie aj vo vyšších dávkach. Aby ste zistili koľko ho potrebujete, môžete si urobiť rýchly orientačný test na vitamín C z moču pomocou testovacích prúžkov, ktoré sa nachádzajú v každom balení vitamínu C s lipozomálnym vstrebávaním – LIPO C ASKOR.

Článok pripravila odborná redakcia Edukafarm